ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM!

Społeczny DomKultury!
ul. Sienkiewicza 11/2
87-100 Toruń
http://www.dkbydgoskie.pl

KIM JESTEŚMY
DomKultury! na Bydgoskim Przedmieściu powstał w ramach projektu „Rewitalizacja Społeczna na Bydgoskim Przedmieściu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Nowoczesny dom kultury jest, według nas, miejscem żywym i ynamicznym, otwartym na interakcje. To nietypowy stymulator lokalnej aktywności, będący zarówno nadawcą, jak i odbiorcą różnorodnych bodźców. Proponowane przez Fundację Fabryka UTU działania dotyczą rewitalizacji społecznej (edukacja, integracja poprzez kolektywne działania kulturalne, wyrównywanie szans – szczególnie ludzi młodych) oraz rewitalizacji kulturowej (generowanie wydarzeń kulturalnych i aktywne uczestnictwo w nich, działania z zakresu ochrony oraz nowych sposobów wykorzystania lokalnych tradycji i kulturowego dziedzictwa).

KOGO SZUKAMY
Szukamy osób z Torunia i okolic chętnych do wsparcia naszych działań zarówno na poziomie organizacyjnym, jak i do bezpośrednich działań projektowych na zasadzie wolontariatu. Praca u nas to przede wszystkim: zdobywanie nowych umiejętności i doświadczenia, możliwość uczestniczenia w warsztatach i różnorodnych wydarzeniach.
Współpracujemy chętnie zarówno z osobami pełnoletnimi, jak i z nastolatkami. Jeśli lubisz pracę z ludźmi i chciałbyś/chciałabyś poświęcić temu część swojego wolnego czasu – zapraszamy.

TU MOŻESZ SIĘ SPRAWDZIĆ

– inspirowanie dzieci i młodzieży do korzystania z różnych form spędzania czasu wolnego (do wspólnych zabaw, gier, działań w terenie, mikrowarsztatów)
– współorganizowanie działań z dziećmi, młodzieżą, rodzinami (wspólne wyjścia, warsztaty)
– pomoc dzieciom i młodzieży w odrabianiu lekcji
– pomoc w organizacji eventów (koncerty, wykłady, warsztaty)
– opieka nad najmłodszymi podczas wyjść grupy poza DK!
– pomoc w prowadzeniu dokumentacji z działalności DK! (fotorelacje, wpisy na bloga itp.)
– realizacja własnych pomysłów i projektów

CO OFERUJEMY

W DK! zdobędziesz doświadczenie i poznasz nowych ludzi, będziesz miał/a okazję uczestniczyć w warsztatach i różnorodnych wydarzeniach, ale także współtworzyć je i realizować samodzielnie. Gwarantujemy umowy wolontariackie i opiekę/ wsparcie koordynatora wolontariatu.

ZGŁOŚ SIĘ!

Prześlij zgłoszenie (wypełniony formularz zgłoszeniowy) na adres utu.fundacja@gmail.com w tytule wpisując „wolontariat w DK!” albo dostarcz go indywidualnie. FORMULARZ .ODT .PDF

Osoba do kontaktu:
Dorota Schreiber
tel.: 531441099

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s