Capoeira!

CAPOEIRA ANGOLA w domukultury!
marzec – każdy wtorek, od godz. 16:00!
od kwietnia – każdy czwartek od godz. 16:00

ZAPRASZAMY!

Treningi Capoeiry Angola prowadzone przez Roberta Mątewskiego mają wiele do zaoferowania: ruch, muzykę, śpiew, instrumenty i zabawy. – Wydaje mi się, że jestem w stanie sprostać zadaniu. Dzieci są bardzo aktywne na zajęciach, ciekawe nowych ruchów i piosenek – tłumaczy pan Robert, instruktor grupy.

Robert Mątewski rozwija swoją pasję od 1999 roku, od spotkania na wykładzie w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu mistrza Capoeiry – Mestre Rogerio, który zaszczepił w nim miłość do tego zajęcia. Od 14 lat trener grupy Capoeira Angola dla dorosłych, a od marca – instruktor dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia. – W porównaniu z grupą dorosłych jestem w stanie mniej zaplanować, ponieważ bardziej muszę być nastawiony na spontaniczność i reagowanie na to, co dzieje się w danej chwili –

Treningi są systematyczne, pełne dynamizmu i płynności, a zarazem posiadają swój unikatowy język. Spontaniczność uczestników i ich charyzma – to atrybuty, które kształtowane są poprzez ćwiczenia: Ginga, Role, Negativa czy Bananeira. Podczas zajęć dzieci uczą się sposobu poruszania typowego dla stylu Capoeira Angola – podstawowych technik i sekwencji ruchów. Ten styl Capoeiry jest bardziej nastawiony na grę, współpracę oraz taniec, ponieważ zawiera on mniej elementów charakterystycznych dla sztuk walki. Jest to także okazja do nauki rytmów i gry na instrumentach. – Dzieci są bardzo pracowite i wymagają bardzo dużo uwagi; przez to mobilizują we mnie dużą pomysłowość i kreatywność w prowadzeniu zajęć. Podczas treningu mają także możliwość wyrażania siebie i spontanicznego korzystania z przestrzeni.

IMG_1946 IMG_1957 IMG_2237 IMG_2257 IMG_2134 IMG_2137

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s