Capoeira!

CAPOEIRA ANGOLA w domukultury!
marzec – każdy wtorek, od godz. 16:00!
od kwietnia – każdy czwartek od godz. 16:00

ZAPRASZAMY!

Treningi Capoeiry Angola prowadzone przez Roberta Mątewskiego mają wiele do zaoferowania: ruch, muzykę, śpiew, instrumenty i zabawy. – Wydaje mi się, że jestem w stanie sprostać zadaniu. Dzieci są bardzo aktywne na zajęciach, ciekawe nowych ruchów i piosenek – tłumaczy pan Robert, instruktor grupy.

Robert Mątewski rozwija swoją pasję od 1999 roku, od spotkania na wykładzie w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu mistrza Capoeiry – Mestre Rogerio, który zaszczepił w nim miłość do tego zajęcia. Od 14 lat trener grupy Capoeira Angola dla dorosłych, a od marca – instruktor dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia. – W porównaniu z grupą dorosłych jestem w stanie mniej zaplanować, ponieważ bardziej muszę być nastawiony na spontaniczność i reagowanie na to, co dzieje się w danej chwili –

Treningi są systematyczne, pełne dynamizmu i płynności, a zarazem posiadają swój unikatowy język. Spontaniczność uczestników i ich charyzma – to atrybuty, które kształtowane są poprzez ćwiczenia: Ginga, Role, Negativa czy Bananeira. Podczas zajęć dzieci uczą się sposobu poruszania typowego dla stylu Capoeira Angola – podstawowych technik i sekwencji ruchów. Ten styl Capoeiry jest bardziej nastawiony na grę, współpracę oraz taniec, ponieważ zawiera on mniej elementów charakterystycznych dla sztuk walki. Jest to także okazja do nauki rytmów i gry na instrumentach. – Dzieci są bardzo pracowite i wymagają bardzo dużo uwagi; przez to mobilizują we mnie dużą pomysłowość i kreatywność w prowadzeniu zajęć. Podczas treningu mają także możliwość wyrażania siebie i spontanicznego korzystania z przestrzeni.

IMG_1946 IMG_1957 IMG_2237 IMG_2257 IMG_2134 IMG_2137

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s